theme wordpress
تشریفات زندگیتشریفات فرزند

چه کنیم کودک از آمپول زدن نترسد؟

 

تزریق آمپول برای هیچکس لذت‌بخش نیست. دیدن خون و دکتری که روپوش سفید بر تن دارد و حتی محیط بیمارستان می‌تواند برای بسیاری از مردم ترسناک باشد؛ اما با‌وجوداین، می‌توانید به فرزندتان کمک کنید تا در مورد درمان پزشکی، احساس بهتری داشته باشد.
کودکان فکر می کنند خونریزی منجر به مرگ آنها می شود. به فرزندانتان بگویید حدود چهار لیتر خون در بدن در حال گردش است و همین خون داروهای تزریق شده را به سراسر بدن می رساند.

کودکان فکر می کنند آمپول مانند چاقو بدنشان را پاره خواهد کرد اما اگر طول سوزن را نشانشان بدهیم و به جای بدن از یک پرتقال برای نمایش نحوه تزریق استفاده کنیم، متوجه خواهند شد که سوزن فقط تا زیر پوست آنها نفوذ می کند نه بیشتر.آمپول
برای کودکان توضیح دهید اگر ماهیچه هایش را شل کند درد کمتری را احساس می کند. از او بخواهید قبل از تزریق نفس عمیقی بکشد و آهسته آهسته نفسش را بیرون دهد.هیچگاه سعی نکنید کودک را گول بزنید. زیرا موجب سلب اعتمادش از شما خواهد شد مثلاً به او نگویید «درد ندارد یا قرار نیست آمپول بزنی» !

به ترتیب مراحل زیر را را بازسازی کنید و عکس بگیرید.
۱- بر روی صندلی نشسته اید و آستین خود را بالا زده اید.
۲- پرستار با روپوش سفید به شما نزدیک می شود.
۳- پرستار در حال پر کردن آمپول است.
۴-آمپول را به بازوی شما نزدیک می کند.
۵- سوزن در داخل دست شما فرو رفته است.

از کودک بخواهید به عکس ها نگاه کند و در هر مرحله میزان ترسش را جویا شوید. اگر میزان اضطراب او زیاد نبود، عکس بعدی را نشان دهید. این تمرین را آنقدر انجام دهید که مشکلی در نگاه کردن به چنین عکس هایی نداشته باشد.ترس از امپول

وسایل پزشکی را به او نشان دهید . یک آمپول تهیه کنید و روش کار آن را به او نشان دهید. کودک را از نزدیک با تزریقات آشنا کنید.

کودک را به یک مرکز بهداشتی انتقال خون ببرید و از کارکنان آنجا خواهش کنید در این راه به شما کمک کنند. مشاهده کودکانی که از آمپول نمی ترسند از مؤثرترین راه ها برای غلبه بر این نوع ترس می باشد. اگر در آن لحظه فرزندتان احساس سرگیجه یا غش کردن را دارد به صورت نشسته یا خوابیده تزریقات را به او نشان دهید. در این مواقع از روش های کسب آرامش مثل شل کردن عضلات استفاده نکنید، زیرا این تمرین ها با کاهش فشارخون و سرگیجه، غش کردن را تسهیل می کند. احساس خوشایندی را در مورد پزشک و بیمارستان به کودک القا کنید . کودک را به طور منظم نزد پزشک ببرید حتی زمانی که سالم است. در نتیجه کودک درمی یابد که دکتر مراقب سلامتی بچه هاست. هدیه ای تهیه کنید و مخفیانه به پزشک بدهید تا او به عنوان پاداش به کودک بدهد.

 

نصف جهان

ادامه مطلب

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

لطفا با غیرفعال کردن مسدود کننده تبلیغ خود ما را حمایت کنید.